O MPLC

Movie Theater

 

O firmie

Jesteśmy międzynarodową firmą o ponad 25-cioletniej tradycji, działającą na 5 kontynentach w ponad 30 krajach. Reprezentujemy ponad 950 producentów filmowych i telewizyjnych w zakresie udzielania licencji na publiczne projekcje filmów, seriali telewizyjnych czy koncertów, legalnie wydanych na nośnikach video przeznaczonych bez stosownej licencji tylko i wyłącznie do użytku domowego (prywatnego). 

Jako jedyni na rynku oferujemy swoim klientom Parasol Licencyjny - uniwersalną licencję, z której dziś korzysta już prawie pół miliona instytucji państwowych, organizacji pożytku publicznego i firm prywatnych na całym świecie.

Cele MPLC

Naszym celem jest z jednej strony zachęcanie do legalnego publicznego wykorzystywania utworów audiowizualnych poprzez dostarczanie prostych, niedrogich i nieskomplikowanych rozwiązań licencyjnych. Z drugiej zaś zapewnienie producentom należnego wynagrodzenia za ich utwory.

Z tej idei, przy wspólnym wysiłku Motion Picture Licensing Company i największych wytwórni filmowych, narodził się pomysł Parasola Licencyjnego.

MPLC działa na rzecz poszanownia praw autorskich i walki z piractwem. Bierzemy udział w kampaniach informacyjnych i uświadamiających. Naszym klientom oferujemy pomoc w zakresie zrozumienia tych przepisów.

Filozofia MPLC 

  • Profesjonalizm: Od ponad 25 lat MPLC współpracuje z przedstawicielami biznesu, rządu i organizacji pozarządowych by dostarczyć najlepsze możliwe rozwiązanie dla legalnych odtworzeń filmów.  

  • Najlepsi eksperci: Dzięki naszej wiedzy w zakresie praw autorskich i pokrewnych fachowo i kompetentnie pomagamy naszym Klientom.  

  • Zaangażowanie: Zachęcamy firmy do odpowiedzialności za wykorzystywanie prac twórców do własnych celów, które niejednokrotnie wpływają na osiągane korzyści i zadowolenie Państwa klientów.  

  • Rzecznicy etyki: Naszym celem jest działalność na rzecz przestrzegania praw producentów filmowych we wszelkich organizacjach oraz zapewnienie niezbędnych wskazówek i rozwiązań by to umożliwić.