Parasol Licencyjny®

Upowszechnienie sprzętu audiowizualnego w postaci wielkoformatowych telewizorów i projektorów, jak również nowe technologie i łatwy dostęp do internetu sprawiły, że filmy i inne utwory audiowizualne są coraz częściej wykorzystywane w warunkach innch niż kino i dom czyli poza dozwolonym użytkiem prywatnym.

Wyświetlanie filmów czy programów telewizyjnych wszędzie poza domem, bez względu na to gdzie, jak często, dla ilu widzów i czy chcemy pobierać opłaty za bilety czy nie, jest z definicji publicznym pokazem i wymaga posiadania zgody producenta czyli licencji.

 

Co to jest Parasol Licencyjny?

 

Całoroczne pozwolenie na publiczne odtwarzanie utworów audiowizualnych możesz uzyskać tylko dzięki Parasolowi Licencyjnemu®.

Parasol Licencyjny jest uniwersalną, zbiorczą licencją obejmującą repertuar ponad 950 producentów filmowych i telewizyjnych, w tym największe hollywoodzkie studia i wytwórnie niezależne. Licencjobiorca otrzymuje dostęp do katalogu setek tysięcy tytułów i możliwość publicznego ich wyświetlania, dowolnie często przez cały rok. 

W ramach Parasola Licencyjnego® można wykorzystywać wszelkie nośniki video legalnie wprowadzone do obrotu rynkowego (DVD, Blu-Ray, VCD i inne) bez względu na to kto jest właścicielem danego nośnika, jak również inne legalne źródła. Oznacza to, że film może zostać zakupiony, wypożyczony na czas pokazu lub przyniesiony z prywatnych zbiorów, a nawet odtworzony za pośrednictwem sygnału telewizyjnego.

Parasol Licencyjny przewiduje minimum formalności. Nie ma ograniczeń co do ilości i częstotliwości pokazów i nie ma konieczności raportowania tytułów oraz prowadzenia jakiejkolwiek innej uciążliwej dokumentacji.

Procedura uzyskania Parasola Licencyjnego® zawiera się w trzech krokach. Po pierwsze należy wypełnić formularz licencyjny określający miejsce odbywania się pokazów. Po drugie należy podpisać umowę licencyjną. Na koniec wystawiamy certyfikat licencyjny i fakturę.

Certyfikat licencyjny wydawany jest na okres jednego roku od daty wskazanej przez Licencjobiorcę. Jednorazowa roczna opłata uzależniona jest od warunków infrastruktury i skali działalności. Na ogół nie przekracza ona kilkukrotnej wartości licencji na pojedynczy pokaz filmu.

W szczególnych przypadkach licencja może zostac wydana na okres krótszy niż jeden rok. Dotyczy to specjalnych wydarzeń i eventów. Eventowy Parasol Licencyjny® jest ograniczony ramami trwania eventu.

 

Uwaga!

Parasol Licencyjny to licencja niekomercyjna czyli nie dla kin, a na potrzeby pokazów na mniejszą skalę. Nie uprawnia ona do pobierania opłat za bilety ani do podawania informacji o pokazach z wykorzystaniem tytułów za pomocą reklamy skierowanej do nieokreślonego odbiorcy. Jest za to nieporównywalnie tańsza i "prostsza w obsłudze". MPLC udziela również licencji komercyjnych na konkretne tytuły, ale jedynie w przypadku ograniczonej liczby producentów.

 

Zalety Parasola Licenyjnego

 

  • Tysiące tytułów w ofercie - największy wybór bajek, filmów 2D i 3D, seriali, koncertów.
  • Bardzo niski koszt - jednorazowa opłata roczna dostosowana do typu i skali działalności.
  • Brak wymagań sprzętowych - wystarczy telewizor, laptop lub odtwarzacz DVD.
  • Prostota działania - do pokazu może być dowolny nośnik z każdego legalnego źródła.
  • Minimum formalności - jedna roczna umowa, brak konieczności raportowania tytułów i dat poszczególnych pokazów.

 

 

Umbrella license image

 PUBLICZNE ODTWARZANIE FILMÓW, WYŚWIETLANIE BAJEK, PRAWO AUTORSKIE, DARMOWE PROJEKCJE FILMÓW, BEZPŁATNE SEANSE FILMOWE, NIEKOMERCYJNE POKAZY FILMÓW,  BAJKOWE SEANSE, PORANKI FILMOWE, POKAZY BAJEK, KINO MALUCHA, BAJKI NA WIELKIM EKRANIE, MARATONY FILMOWE, NOCE FILMOWE, WIECZORY FILMOWE, FILMY W ŚWIETLICY, ODTWARZANIE FILMÓW NA ZASTĘPSTWIE, MINI KINO, KINO LETNIE, KINOPOD CHMURKĄ,  KINO PLENEROWE,              POKAZY PLENEROWE         WAKACYJNE KINO, MARATONY FILMOWE, NOCE FILMOWE, WIECZORY FILMOWE, FILMY W ŚWIETLICY, ODTWARZANIE FILMÓW NA ZASTĘPSTWIE,          MINI KINO, BAJKI U STOMATOLOGA, FILMY W GABINECIE DENTYSTYCZNYM, FILMY W POCZEKALNI, Bajki w kąciku dla dzieci